Начало Рали Калин и Антоанета Дедикови печелят ретро рали Златни пясъци

Калин и Антоанета Дедикови печелят ретро рали Златни пясъци

327
0

Специалистът в екоралитата Калин Дедиков и съпругата му Антоанета с VW Golf спечелиха тазгодишното 13-о класик рали „Златни пясъци”. На подиума му асистираха многократните шампиони Николай Ковачев – Росен Колев с Porsche 924 и Тенчо Петров – Петър Петров с ВАЗ 2105.

До финала достигнаха 18 екипажа. Стартът на ралито бе хотел Астера в кк „Златни пясъци”. Състезанието е ретро вариант на голямото легендарно рали от близкото минало. Маршрутът бе с дължина 583,710 км, разпределени в 18 часови контроли, 13 етапа „ТЕ- точна езда” и 2 етапа „МУ-слалом”. Надпреварата бе в три дни. Първият ден – 11 май, участниците изминаха 39,590 км с 3 ЧК и 2 етапа ТЕ– нощни етапи. Във втория ден – 12 май дължината е 278,700 км с 9 ЧК, 6 етапа „точна езда” и 2 етапа „МУ-слалом”, а на 13 май участниците изминаха  265,420 км с 6 ЧК, 5 етапа „точна езда”.

Битката за първото място бе много оспорвана. Семейство Дедиков бе с най-малко наказателни секунди – 23,290. Вторите в класирането – Ковачев и Колев 25,250, а третите Т. Петров и П. Петров бяха 45,010 н.сек. Топ 6 оформиха Станимир Стаматов – Вилияна Станева с VW Кady с 46,420 сек., Христо Бабачев – Димитър Ненов с Булгаррено 8 – 1:17,370 мин. и Радослав Радев с Triumph GT6 – 1:24,630 мин.

Най-бързи в изпитанието Слалом бяха: 1. Иван Ботев с Nissan 280ZX, 2. Анатоли Димитров с Москвич 2141 и  Николай Лефтеров с BMW 318i.

Отборното класиране придоби следния вид след финала: 1. РеСпорт-София, 2. АМРК-Варна и 3. Лада-Сливен.