Пламен Стайков печели планинско Варна 2013

192
0
Мицубиши Лансър Ево 9,Пламен Стайков,Планинско Варна

Пилотът на Мегапорт Пламен Стайков с Мицубиши Лансер бе най-бърз във второто издание на планинското състезание Варна. Надпреварата бе първи кръг от националния шампионат. Стайков даде най-добрите постижения и в трите манша и постигна общо време 5:30,90.

Най-добро време при първото изкачване към Аладжа манастир постигна Любен Каменов (Каменов Рейсинг Тим, Мицубиши Лансър Ево 9), който записа и новия рекорд на трасето – 1:41,82 минути. На минималната разлика от 65 стотни след него се нареди Стайков , а на 69 стотни от лидера бе Илия Царски (Автоцар, Мицубиши Лансър Ево 9).

В третия манш всички пилоти влошиха времената си, тъй като в края на втория заваля дъжд, който след това прерасна в порой. От стартиралите 44 пилоти, до финала достигнаха 37. Пламен Стайков спечели и надпреварата в клас E-max.  Втори в неофициалното общо класиране бе шампионът в гр. N Григор Григоров (Боила) с Мицубиши Лансер на 14:08. Гришата обаче стана първи в обединената група A и N и в клас N4.  Едва третото място бе за най-бързия от тренировките Мартин Сурилов (Стари столици) с Мицубиши Лансер, заел второ място в обединената група и класа.

Четвърти бе Стефан Панчугов (Казанлък) с Хонда Сивик, който спечели надпреварата в група Х и клас Х2. След него бе един от фаворитите в състезанието Тодор Славов (БулБет) с Рено Клио, който бе първи в клас А7. Шести в неофициалното подреждане и втори в E-max се класира шампионът Илия Царски (Автоцар) с Мицубиши Лансер, който даде много слабо време в третото изкачване, защото нямаше подходящи гуми. От това си изпатиха и други пилоти. Трети в  E-max бе Даниел Живков (Мегапорт) с Ланча Делта.

Топ 10 допълниха Мирослав Ангелов (Мегапорт) с ФИАТ Пунто S1600, който е първи в клас А6. Девети и победител в Х4 стана Атанас Божилов (Ара моторспорт) с Тойота Селика GT4, следван от Стефан Георгиев (Ефко рейсинг) с Форд Ескорт. Любен Каменов (Каменов рали тим) с Мицубиши Лансер бе 10-и.