Начало Moto News Победа за Стоунър в Катар

Победа за Стоунър в Катар

47
0

Кейси Стоунър грабна победата в дебютното си състезание за екипа на Репсол Хонда, след като спечели Гран при на Катар – първи кръг от тазгодишния шампионат в MotoGP.

Още от самото начало австралиецът поведе битка със съотборника си и стартиралия чудесно Хорхе Лоренцо с Ямаха, който в един момент дори поведе в надпреварата. В крайна сметка обаче Стонуър успя да се пребори със световния шампион, който остана втори, както и със съотборника си, който пък зае последното място на почетната стълбичка.

Сериозна битка имаше и за четвъртата позиция, като тя се водеше от третия пилот на Репсол Хонда – Андреа Довициозо и Марко Симончели от екипа на Сан Карло Грезини Хонда. В нея победител се оказа Довициозо, който финишира на близо 6 секунди след Стонуър.

Валентино Роси зае шестата позиция в първото си състезание като пилот на Дукати, след като остави зад себе си пилотът на Ямаха Бен Спийс.

Останалите трима пилоти, заели места в Топ 10 днес са съответно Колин Едуардс (Монстер Ямаха Тек 3), Ники Хейдън (Дукати) и Хироши Аояма (Сан Карло Грезини Хонда).

Само 13 състезатели финишираха в тазгодишната Гран при на Катар, след като Тони Елиас, Ранди де Пюние и Лорис Капироси отпаднаха заради катастрофи.

Дебютантите в MotoGP – Кал Кръчлоу (Монстер Ямаха Тек 3) и Карел Ейбрахам (Кардион аб Моторейсинг) останаха съответно 11-ти и 13-ти, а между тях се вклини пилотът на Аспар – Ектор Барбера.