Начало Рали Познати имена от първа позиция на писта Русе

Познати имена от първа позиция на писта Русе

87
0

Все познати имена спечелиха първите позиции в трите категории в Русе,  където днес започна 6-ия кръг от националния пистов шампионат. Борис Григоров (БАМС) със Ситроен  C2 спечели първата позиция в категорията Super. Григоров, който отдавна не се бе появявал на трасетата постигна време 1:29,351. Втори остана лидера във Временното класиране Ерменко Ерменков (Конрол рейсинг) със Ситроен Саксо. На 0,357, а трети остана Цветомир Цанков (Стара Загора Моторспорт) с Пежо 206.

В RS най-бърз бе лидера в шампионата Ангел Григорчев (Плевен рейсинг) с Рено Клио. Той направи най-бързата обиколка в категорията   за 1:28,623. Втори на 2,084 сек остана Станислав Паршков (Мегапорт) с Опел Кадет, който е първи и в клас Х3. Трети се нареди ветеранът Стоян Апостолов (Елена рали Тим) с Хонда Сивик.

При най-мощните автомобили от категорията Maxi първа позиция спечели лидера в шампионата Константин Маршавелов (К-2 рейсинг) с Мицубиши Лансер Ево 10. Той даде това време в първата квалификационна сесия.  Във втората най-бърз бе Пламен Камбуров (Автотранс ) с Мицубиши Лансер, но той даде 1:20,685.