Начало Formula 1 News • Новини за Формула 1 Ред Бул няма да има повече големи новости за RB21, заяви Марко....

Ред Бул няма да има повече големи новости за RB21, заяви Марко. Ваше вярва, че могат да настигнат Макларън

3645
0
Макс Верстапен, Ред Бул F1
снимка: Ред Бул Контент Пуул

Ред Бул няма да има повече големи пакети с новости за болида си RB21, заяви Хелмут Марко. В колонката си за Спийдуик съветникът на тима от Милтън Кийнс обясни, че на отбора на Макс Верстапен му липсва демонстрираното от Макларън постоянство. Той посочи, че Ред Бул често започва състезателния уикенд зле, постига напредък в квалификацията, позволяващ класиране на подиума или дори борба за победа, но това не е постоянно, стабилно представяне.

„Необходима ни е кола, която да е конкурентоспособна на всички писти, не само на специфични трасета, за да спечелим титлата при пилотите. Това не е достатъчно, за да сме първи в шампионата. Срещу настоящия силен отбор на Макларън имаш шанс само ако всичко премине перфектно. Имаме идеалния пилот, но е необходимо всички фактори да се напаснат – спиранията в бокса, стратегията, колата, износването на гумите. Болидът трябва да е в правилния работен прозорец, гумите да са с точната температура. Може би е необходимо да правим само малки промени“, коментира Марко.

„Работим неуморно и ще продължим да имаме малки подобрения, но няма планирано нещо голямо. Вече имахме някои големи обновления като новите под и кутии за радиаторите. Сега въпросът опира повече до детайлите. Ще продължим развитието докато имаме шанс в първенството. След това ще се съсредоточим изцяло върху проекта за 2026 г.“, допълни австрийският съветник на Ред Бул в F1

Техническият директор на Ред Бул Пиер Ваше от своя страна е убеден, че тимът от Милтън Кийнс може да настигне съперниците от Макларън. В интервю за racingnews365.com той сподели, че за един съсредоточен върху конкретен шампионат екип е трудно да види цялостната картина и да предвиди някакъв проблем. Ограничението на бюджетите също не помага в това отношение.

„Очевидно е, че Макларън изпревари всички по отношение развитието на колата си в средата на миналата година. Те намериха точния баланс между поведението на автомобила и представянето, което не се удаде на нас. Този процес подчерта изрично, че въпреки доминацията си през 2023 и 2024 г. ние имахме едни и същи проблеми. Характеристиките бяха подобни, но извличахме по-добра скорост от колата“, обясни Ваше.

„Видя се как Чеко (Серхио Перес – б.р.) имаше все повече грижи, докато Макс успяваше да извлича по-добро представяне. Ясно е също така, че Макларън отиде в различна посока по отношение характеристиките на болида и ни изпревари като цяло. Сега ние трябва да догонваме.“

„Все пак мисля, че можем да настигнем Макларън. Ако не мислех по този начин, щях да съм пренасочил всички ресурси към проекта за догодина“, заяви още техническият директор на Ред Бул в Гран при.