Счупен двигател спря Тодор Славов в рали „Барум”

55
0
Булбет Рали Тим,Добромир Филипов,Тодор Славов

Тодор Славов и Добромир Филипов отпаднаха от рали „Барум“ в началото на вторият състезателен ден. Двигателят на тяхното Рено Клио R3 не издържа при преминаването на скоростен етап 11 „Кудловице“. По този начин екипажът на Булбет Рали Тим губи голяма част от своите шансове да спечели Европейската титла при автомобилите с един двигателен мост. Основният конкурент на българите Рок Търк завърши на второ място в чешкото рали и прибави нови 26 точки към аванса си от 49, които имаше преди състезанието.

„Трудно ми е да говоря след подобно стечение на обстоятелствата. Дадохме всичко от себе си, за да подготвим на някакво добро ниво автомобилът с оглед на това, че разполагахме само със стари части. Разчитахме на гуми, които отдавна бяха минали своя ресурс, но просто нямаме средствата да си позволим нови. Състезанието започна отлично за нас, показахме че сме най-бързия екипаж с автомобил предно предаване, но тогава дойде спуканата гума. В началото на втория ден започнахме много агресивно, но двигателя не издържа. Нямам представа дали можем да продължим да караме през тази година. Нямаме вече никакви финансови възможности, а подкрепата която очаквахме така и не се реализира“ – сподели разочарованият Тодор Славов след първото си отпадане през тази година.

Екипажът на Булбет Рали Тим бе реално единственият роден екипаж, който представяше страната ни в Европейският рали шампионат. При двете си участия в рали „Босфора“ и рали „България“, Славов и Филипов спечелиха две победи при автомобилите с един двигателен мост и имаха възможността да се борят за титлата в края на годината. Рали „Барум“ бе ключово за техните амбиции, защото конкурентите им натрупаха сериозна преднина участвайки в много повече състезания.

Най-вероятно Тодор Славов няма да може да изпълни и заявката си за едно от любимите си състезание – рали „Сливен“, което ще стартира следващия петък.

Все пък България имаше представители на финала на рали „Барум“. Екипажът Екатерина Стратиева и Еди Сивов със Ситроен С2 R2, завършиха на 71-ва позиция.

Победител в генералното класиране бе чешкият пилот Ян Копецки (Шкода Фабия С2000). В драматичния втори ден на надпреварата той успя да удържи атаките на миналогодишният победител Фреди Лоикс (Шкода Фабия С2000). Разликата между двата бе само 1,2 секунди. Триумфът на Шкода Моторспорт бе затвърден от настоящия шампион в IRC Юхо Ханинен.