Начало Рали Шампионите на затворен маршрут най-бързи в Долна Митрополия

Шампионите на затворен маршрут най-бързи в Долна Митрополия

67
0

Вторият кръг от пистовия автомобилен шампионат Посъбра 35 пилоти в трите категории. Шампионите обаче си казаха думата и не дадоха на своите конкуренти шанс за победа.

В клас Спорт победата спечели Ерменко Ерменков (Контрол рейсинг) със Ситроен Саксо. Ерменко стартира трети, но бързо изпревари Даниел Ковачев (Даниел рейсинг) със Ситроен Саксо, а след това води кратка борба и със стартиралия от първа позиция Мирослав Йотов (ЕФКО  рейсинг) с Тойота Корола. Той финишира втори, а третото място остана на Станимир Стоянов (Арт рейсинг) със Ситроен Саксо.

В клас Туринг победата бе3 за шампиона Ангел Григорчев ((Русе Кар моторспорт) с Рено Клио. Това бе втора поредна победа на Григорчев след успеха му във Велико Търново, като той отново бе безкомпромисен с конкурентите си . Стартира от първа позиция и контролираше цялото състезание. Зад него обаче се разгоря сериозна битка. Втори стана Димитър Кондев (ЕФКО Рейсинг) с Опел Астра, който стартира по-назад на решетката, но предприе много успешни атаки, като се справи със Станислав Паришков (Етър рейсинг) с Опел Кадет, който финишира 3-и, и Цветомир Цанков (Даниел рейсинг) с Пежо 206  S1600, финишира на 4-а позиция.

В класа на най-мощните автомобили от първа позиция стартира Константин Маршавелов (К-2 Моторс) с Мицубиши Лансер Ево 9. При старта обаче фалстарт направи Илия Царски (Автоцар) с Мицубиши Лансер Ево 9, поведе колоната, но след една обиколка спря. След него бе Маршавелов, който стана лидер, следван от Пламен Камбуров (Автотранс) с Мицубиши Лансер Ево 9. С второто си място той е лидер в класирането, защото спечели във Велико Търново, докато Коцето не взе точки. Трети стана Румен Дунев (Дунов рейсинг) с Мицубиши Лансер Ево 9.