Начало Moto News Стоунър ще тръгне първи във Валенсия утре

Стоунър ще тръгне първи във Валенсия утре

48
0

Пилотът на Дукати Кейси Стоунър ще стартира от първа позиция в последното състезание в тазгодишния сезон в MotoGP – Гран при на Валенсия, след като продължи доминацията, която наложи от началото на състезателния уикенд и в днешната квалификационна сесия.

Австралиецът записа време 1’32:256, което бе достатъчно, за да може утре да започне състезанието по най-добрия начин. До него се нареди испанецът Дани Педроса с Хонда, който успя да подобри най-добрия си резултат от свободните тренировки с 4 десети от секундата. На последното място на първа стартова редица пък остана Хорхе Лоренцо с Ямаха, който изпусна втората позиция от сънародника си заради само 0,018 секунди по-слабо време. Утре на него ще му е достатъчно спечелването на само една точка, за да си осигури второто място в шампионата, след като титлата вече бе спечелена в миналия кръг от съотборника му Валентино Роси.

Самият италианец пък остана четвърти днес, но въпреки това той отново успя да заслужи наградата БМВ М Award (чисто ново БМВ М3), след като стана най-успешно представилият се пилот в квалификациите тази година.

Колин Едуардс (Монстер Ямаха Тек 3) се нареди на пета позиция за осми път този сезон, след като сериозно подобри представянето си спрямо свободните тренировки. Зад него пък остана световният шампион Ники Хейдън с Дукати, който в самия край на квалификационната сесия успя да победи Ранди де Пюние (LCR Хонда), който трябваше да се задоволи със седмата стартова позиция.

Осми утре ще стартира Тони Елиас от тима на Сан Карло Грезини Хонда.

Новият световен шампион в Супербайк – Бен Спийс, който ще участва с Уайлдкард във Валенсия с мотоциклет на Ямаха, успя да се нареди девети, въпреки че това е едва четвъртата му квалификация в MotoGP и на всичкото отгоре от предишните три измина много време.

Първата десетка днес завърши Андреа Довициозо с Хонда.

Ето и пълният списък с резултатите от днешната квалификация за Гран при на Валенсия в MotoGP: