Начало Top Moto News WSBK: Баутиста спечели първото състезание в Асен

WSBK: Баутиста спечели първото състезание в Асен

274
0
Алваро Баутиста, Дукати
Алваро Баутиста, снимка Дукати

Алваро Баутиста спечели първото състезание в Асен. Пилотът на Дукати записа шести успех от началото на сезон 2023 в WSBK. Втори на 3.148 сек. завърши Джонатан Рей с Кавазаки. Третото място бе заето от Топрак Разгатлиоглу, който бе на близо 4 сек. зад Баутиста.

Баутиста даде най-добро време в днешната квалификация на пистата Асен. Действащият световен шампион обаче бе преместен с три места назад заради прекалено бавно каране по състезателната линия. Така полпозишънът в Нидерландия отиде при Рей

Нидерландия приема третия кръг за сезон 2023 в световния Супербайк шампионат. Времето преди началото на състезание №1 в Асен беше сухо и слънчево. Температурата на въздуха бе 19 градуса по Целзий, а тази на асфалта- 28.

Рей направи най-доброто потегляне и поведе след преминаването на първите няколко завоя. Зад него бяха Разгатлиоглу, Баутиста, Лоус, Рединг, Локатели и Агертер.

Рей запази лидерството след първите няколко тура и опита да се откъсне от Разгатлиоглу и Баутиста. Зад тях Рединг водеше битка с Лоус за четвъртото място. По-назад Виерж допусна грешка на финалния шикан след като избегна удар с Риналди и трябваше да мине напряко.

16 тура преди финала на първия старт в Асен Рей продължаваше да води пред Баутиста. Действащият световен шампион се справи с Разгатлиоглу и започна да преследва британеца. Същевременно Лекуона отпадна от надпреварата след инцидент в първия сектор на трасето.

Баутиста се доближи максимално до Рей и изпревари своя съперник в деветата обиколка. Испанският ветеран се възползва от по-добрата топ скорост на своето Дукати Панигале V4 R и зае първото място.

В следващите няколко тура Баутиста започна да отваря разликата спрямо Рей, който от своя страна имаше аванс пред Разгатлиоглу. Зад водещото трио се водеше битка за четвъртото място. В нея бяха замесени Басани, Рединг, Лоус и Локатели. В същото време Той Сайкс (Пучети Кавазаки) отпадна заради технически проблем.

До края на състезание №1 в Асен не настъпиха сериозни проблеми на върха. По този начин Баутиста записа още един успех за сезон 2023 в WSBK и увеличи аванса си във временното класиране. До него на подиума се качиха Рей и Разгатлиоглу

Четвърти завърши Андреа Локатели (Ямаха), следван от Аксел Басани (Motocorsa Racing Дукати), Доминик Агертер (GRT Ямаха), Алекс Лоус (Кавазаки), Реми Гарднър (GRT Ямаха), Данило Петручи (Барни Дукати) и Скот Рединг (БМВ). Топ 15 допълниха Шави Виерж (Хонда), Гарет Герлоф (Bonovo БМВ), Михаел ван дер Марк (БМВ), Филип Йотл (GoEleven Дукати) и Михаел Рубен Риналди (Дукати).