Начало Top Moto News WSBK: Лоус спечели и второто състезание на пистата Филип Айлънд, Баутиста втори

WSBK: Лоус спечели и второто състезание на пистата Филип Айлънд, Баутиста втори

164
0
Алекс Лоус, Кавазаки
Алекс Лоус, снимка Кавазаки

Алекс Лоус спечели и второто състезание на Филип Айлънд. Пилотът на Кавазаки потегли от полпозишън и записа втори пореден успех на австралийското трасе. Втори финишира действащият световен шампион Алваро Баутиста с Дукати. Последното място на подиума беше заето от Данило Петручи (Барни Дукати).

Филип Айлънд беше домакин на кръг №1 за сезон 2024 в световния Супербайк шампионат (WSBK). Състезанията се проведохана писта с дължина от 4.445 км и разположена на около 125 км южно от град Мелбърн. Вчера се проведе старт №1, спечелен от новака Николо Булега (Дукати). В малките часове на днешния ден пък се състоя суперпол надпреварата. Победител в нея стана Алекс Лоус.

Стартът на състезание №2 във Филип Айлънд беше отложен с повече от час заради проблеми със състоянието на трасето. Рейс контролът също така намали и броят на обиколките, които пилотите от WSBK и WSSP трябваше първоначално да изминат

Времето преди последния за уикенда старт във Филип Айлънд отново беше сухо, топло и без опасност за валежи. Температурата на въздуха беше 23 градуса, а тази на асфалта- 37. Влажността беше по-висока- около 50 %.

Локатели потегли най-добре след изгасването на червените светофари и поведе. Зад него се движеха Баутиста, Лоус, Разгатлиоглу, Риналди, Булега, Ван дер Марк, Петручи, Яноне, Гарднър и др.

Баутиста задържа първото място след изминаването на 3-4 обиколки. Испанецът бе плътно следван от Локатели, Яноне, Алекс и Сам Лоус. Същевременно на трасето беше развят червен флаг заради инцидент с участието на Джонатан Рей. Пилотът на Ямаха беше закаран за преглед в медицинския център на пистата във Филип Айлънд.

Малко преди това Топрак Разгатлиоглу (БМВ) получи технически проблем. Световният шампион от 2021 г. също беше принуден да се оттегли от надпреварата. По този начин Разгатлиоглу приключи доста разочароващо първия си състезателен уикенд с БМВ.

Надпревара №2 на Филип Айлънд беше рестартирана след известно прекъсване. Новата състезателна дистанция беше 11 тура. Баутиста поведе след новата стартова процедура, следван от Лоус, Яноне, Риналди, Локатели и Петручи.

В последните тура борбата за победата се водеше между Баутиста, Лоус, Локатели и Петручи. Пилотът на Ямаха обаче катастрофира в самата последна обиколка от второто състезание във Филип Айлънд.

Няколко завоя по-късно Лоус изпревари Баутиста от външната страна и поведе. Двукратният световен шампион опита контраатака, която обаче беше неуспешна. По този начин Лоус пресече пръв линията при развяването на карирания флаг, следван от Баутиста и Петручи.

Четвърти и пети финишираха Андреа Яноне (GoEleven Дукати) и Николо Булега с Дукати. Шестото място беше заето от Михаел Рубен Риналди (Motocorsa Racing Дукати), следван от Сам Лоус (Mark VDS Дукати), Гарет Герлоф (Bonovo БМВ), Михаел ван дер Марк (БМВ) и Доминик Агертер (GRT Ямаха). Място в зоната на точките намериха още Аксел Басани (Кавазаки), Реми Гарднър (GRT Ямаха), Шави Виерж (Хонда), Филип Йотл (GMT94 Ямаха) и Брадли Рей (Ямаха Motoxracing).