Начало Top Moto News WSBK: Разгатлиоглу спечели и второто състезание в Имола

WSBK: Разгатлиоглу спечели и второто състезание в Имола

285
0
Топрак Разгатлиоглу, Ямаха
Топрак Разгатлиоглу, снимка Дукати

Топрак Разгатлиоглу спечели и второто състезание в Имола. Пилотът на Ямаха потегли от полпозишън и записа втори пореден успех на италианското трасе. Втори завърши Аксел Басани (Motocorsa Racing Дукати). Последното място на подиума бе заето от Джонатан Рей, докато действащият световен шампион Алваро Баутиста отпадна от надпреварата.

Имола прие кръг №7 от сезон 2023 в световния Супербайк шампионат (WSBK). Италианското трасе е с дължина 4.936 км и се завръща в календара на шампионата след четиригодишно отсъствие. Пистата е известна още с името „Аутодромо Енцо и Дино Ферари“.

Условията преди втория основен старт на Имола отново бяха сухи и горещи. Температурата на въздуха бе 37 градуса по Целзий, а тази на асфалта- 59. Горещото време бе причината рейс контролът да скъси състезателната дистанция на 15 обиколки

Баутиста поведе след изгасването на червените светофари в Имола. Пилотът на Дукати бе следван от Разгатлиоглу, Локатели, Рей, Басани, Риналди, Лоус, Петручи, Гарднър, Баз и Рединг. Радостта на испанеца бе прекалено кратка, тъй като той падна на шикана „Тамбурело“. Така Баутиста прекъсна серията си от победи в основните състезания и записа второ отпадане от началото на сезона.

Разгатлиоглу се възползва от отпадането на Баутиста и поведе. Пилотът на Ямаха спечели квалификационното състезание на Имола, което се проведе по-рано днес. Разгатлиоглу бе следван от Локатели, Рей, Басани, Лоус, Рединг, Риналди, Рей, Петручи и Баз.

11 тура преди края Разгатлиоглу продължаваше да води. Турчинът бе плътно следван от Басани. Младият италианец записа няколко най-бързи обиколки и се справи с Рей и Локатели. Басани продължава да търси първи успех откакто се присъедини в WSBK и е един от потенциалните съотборници на Баутиста през следващия сезон. Същевременно Риналди водеше борба с Рединг и Рей.

Басани поведе 8 тура преди края на втория старт в Имола. Италианецът изпревари Разгатлиоглу в завоя „Тоса“. Трети бе Рей, следван от Локатели, Лоус и Риналди. Същевременно отпаднаха Тито Рабат (Пучети Кавазаки) и Леон Хаслам с БМВ.

Басани, Разгатлиоглу и Рей запазиха своите позиции в следващите обиколки. Италианецът опита да се откъсне пред двамата световни шампион, които плътно го следваха. По-назад имаше инциденти с участието на Оливър Кьониг (Orelac Кавазаки), Исаак Винялес (Педерчини Кавазаки) и Алекс Лоус (Кавазаки).

Разгатлиоглу си върна водачеството 4 тура преди финала на старт №2 в Имола. Пилотът на Ямаха разполагаше с повече сцепление в гумите за разлика от Басани. Зад двамата Рей започна отново да изостава на повече от секунда.

Разгатлиоглу в крайна сметка записа втори пореден и общо четвърти успех за сезона. Подиумът допълниха Басани и Рей.

Четвърти и пети завършиха Андреа Локатели (Ямаха) и Михаел Риналди с Дукати. Шести остана Брадли Рей (Ямаха Motoxracing WorldSBK Team), следван от Лорис Баз (Bonovo БМВ), Скот Рединг (БМВ), Данило Петручи (Барни Дукати) и Икер Лекуона (Хонда). Топ 15 допълниха Реми Гарднър и Доминик Агертер от GRT Ямаха, Гарет Герлоф (Bonovo БМВ), Шави Виерж (Хонда) и Филип Йотл (GoEleven Дукати).