Начало Moto News WSBK: Сайкс печели Суперпол с рекорд на Монца

WSBK: Сайкс печели Суперпол с рекорд на Монца

50
0

Том Сайкс от екипа на Kawasaki Racing Team спечели 14-ата Суперлпол в кариерата си. Днес на пистата Монца той бе най-бърз за трети пореден път през този сезон в клас Супербайк. Заводският пилот на Kawasaki застава на първо място на старта за утрешното състезание от сериите WSBK като постигна 1:41.223 – нова най-добра обиколка на пистата в Северна Италия. 27-годишният пилот от Хъдърсфилд, Западен Йоркшир подобри най-доброто рекордно постижение на Макс Биаджи, от Суперпол 2 пред 2011 г. Пистата Монца е една от 4-те писти в календара, където Сайкс не е печелил Суперпол.

Двамата пилоти на Aprilia Racing RSV4 заеха втора и трета позиция. Втори бе Юджийн Лавърти, а лидерът в шампионата Силвен Жинтоли, другият заводски пилот на отбора от Ноале, зае 3-о място със своята Aprilia. Четвърти стана Джонатан Рей Pata Honda World Superbike), който допълни първа редица. Сериозни проблеми в Суперпол имаше Марко Меландри (BMW Motorrad GoldBet), който се прибра в бокса с технически проблем в своето BMW още на SP1. Той обаче зае 5-о място, а до него е Давиде Джулиано (Althea Aprilia RSV4). На следващите две позиции са пилотите на FIXI Crescent Suzuki Жул Клузел и Леон Камие, а Час Дейвис (BMW Motorrad GoldBet) зае 9-о място