Начало Картинг Лоренцо Балдасари печели картинг състезание в памет на Симончели

Лоренцо Балдасари печели картинг състезание в памет на Симончели

58
0

Лоренцо Балдасари спечели 5-ото издание на картинг състезанието Спуртледа58 в памет на покойния пилот Марко Симончели. Надпреварата бе на картинг пистата Мизанино, която е на територията на пистата Мизано Марко Симончели, където в неделя е надпреварата за Гран При на Сан Марино.

Спуртледа58 събра топ пилотите от различните класове, които бяха наблюдавани от местни фенове. Всички отдадоха почит към Марко Симончели. На стартовата решетка застанаха звездите от MotoGP Валентино Роси, Андреа Довициозо, Скот Рединг, Микеле Пиро, Джак Милър, Алекс де Анжелис и Лорис Баз. Представителите на Moto2 бяха Сам Лоус, Матия Пасини, Ксавие Симеон, Хафиз Сиарин и Йонас Фолгер. Те, заедно с участниците от Moto3: Матео Ферари, Франческо Баганя, Андреа Локатели, Николо Антонели, Дани Кент, Андреа Миньо и Карел Ханика.

В първото състезание снощи вечерта сред пилотите от Moto3 най-бърз бе Ферари, а Пасини спечели при Moto2 след люта битка с Балдасари. Зрителите наблюдаваха страхотно шоу още преди финала да започне. Там, в големия финал попаднаха Роси, Ферари, Балдасари, Бастианини, Миньо и Довициозо. Битката за победата бе фантастична, и имаше сериозни сблъсъци между пилотите. Андреа Довициозо водеше 11 от 12-те обиколки, Балдасари постигна победата след страхотна битка в драматичната последна обиколка. Ферари и Довициозо стъпиха на подиума, а Роси остана едва 5-и.