Начало Рали Abu Dhabi Desert Challenge 2023: Льоб спечели предпоследния етап, Ал-Раджи се доближава...

Abu Dhabi Desert Challenge 2023: Льоб спечели предпоследния етап, Ал-Раджи се доближава до победата

234
0
Себастиен Льоб
Себастиен Льоб, снимка A.S.O/DPPI/J.Delfosse

Себастиен Льоб спечели предпоследния етап от Abu Dhabi Desert Challenge 2023. Пилотът на Бахрейн Рейд Екстрийм измина днешния участък около Ал Сараб за 2:28.10 мин. Втори с изоставане около 7 мин. завърши Хенк Латеган с Тойота. Третото място бе заето от Мансур Бел Хилей. Пилотът на Abu Dhabi Racing изостана с 08:38 мин. от времето на Льоб.

Abu Dhabi Desert Challenge е кръг №2 от сезон 2023 в световния рали рейд шампионат на ФИА и ФИМ (W2RC). Днес се проведе `четвъртият от общо пет специални етапа на територията на емирство Абу Даби и ОАЕ

Подобно на предишните три дни, етап №4 на Abu Dhabi Desert Challenge отново бе изпълнен с огромно количество пясък. Вчера се случи драматичен обрат в категорията на автомобилите. Временният лидер Насер Ал-Атия спечели етапа и увеличи аванса си в класирането. Катарецът обаче претърпя инцидент, който нанесе сериозни поражения на неговата Тойота Хайлукс. Това принуди Ал-Атия да приключи участието си в надпреварата и да предаде водачеството на Язид Ал-Раджи.

Днешната отсечка на Abu Dhabi Desert Challenge бе скъсена заради тежки метеорологични условия. Следователно състезателите от категориите на ФИА изминаха 173 км и спряха на зоната за презареждане с гориво.

Льоб водеше в по-голямата част от предпоследния етап от Abu Dhabi Desert Challenge 2023. Французинът нямаше какво да губи тъй като не е претендент за победата заради технически проблем, който получи в първия специален етап. Льоб обаче продължи участието си в състезанието и ще спечели повече точки от Ал-Атия.

Втори и трети завършиха Хенк Латеган и Мансур Бел Хилей. Подобно на Льоб, двамата също не се борят за победата в състезанието.

Четвърти финишира Сет Кинтеро (Red Bull Off-Road Team USA), следван от Язид Ал-Раджи (Overdrive Тойота), Хуан Крус Якопини (Overdrive Тойота) и Жоао Перейра (X-Raid Yamaha Supported Team). Топ 10 допълниха Мартин Прокоп (Форд), Денис Кротов (Мини) и Остин Джоунс (Red Bull Off-Road Team USA). В генералното класиране води Ал-Раджи пред Прокоп и Кротов.