Начало Други Димитров ще кара за шампионския тим в британската Формула 4

Димитров ще кара за шампионския тим в британската Формула 4

223
0
Георги Димитров

Георги Димитров ще се състезава за шампионския тим в британската Формула 4  през тази година. Това е JHR Developments. През миналия сезон JHR спечели отборната титла, а пилотът на тима Матю Рийс стана шампион при пилотите. Неговият съотборник Макензи Кресуел пък завърши 3-и.

През миналия сезон 16-годишният българин спечели три победи в първенството – една с Richardson Racing и две за Arden Motorsport, като смени отбора си в средата на сезона. Той завърши много силно миналия сезон с пет класирания в зоната на точките в последните 7 състезания.

Георги вече участва тестовете на новия автомобил Tatuus T-421 през зимната пауза. Той пробва новия двигател на Abarth, както и гумите на Пирели. Сезонът в британската Формула 4 стартира на 23-24 април на Донингтън парк.

„Вече знам как да печеля състезания във Формула 4, купата Ginetta и картинга и нямам търпение да стартирам сезона с JHR, каза Димитров. – Надявам се да донеса още победи и купи на отбора.“