Начало Formula 1 News • Новини за Формула 1 Марко: 10-12 победи са нужни за титлата. Перес спеше на рестарта, може...

Марко: 10-12 победи са нужни за титлата. Перес спеше на рестарта, може да е препил с текила предната вечер

7401
0
Хелмут Марко, Макс Верстапен
Хелмут Марко и Макс Верстапен; снимка: Ред Бул Контент Пуул

Макс Верстапен спечели седма победа за сезона, пресичайки пръв финала в Гран при на Франция. След 12-ия кръг от първенството на Формула 1 за 2022 г. Хелмут Марко заяви, че за титлата ще са необходими 10-12 успеха. Нидерландският пилот на Ред Бул води в генералното класиране с 63 точки аванс пред Шарл Льоклер (Ферари). До края на шампионата има още 10 старта.

„Не е достатъчно. Искаме да сме в челото и в Будапеща. Според мен са необходими 10, 12 победи, за да имаш шанс да спечелиш титлата“, заяви Марко след финала на пистата Пол Рикар

Съветникът на тима на Ред Бул изобщо не бе доволен от Серхио Перес. Мексиканският пилот на екипа от Милтън Кийнс бе изпреварен от Джордж Ръсел и изтърва подиум.

„Много жалко, че Чеко спеше при рестарта. Може да е препил с текила предната вечер. Загубихме сигурно трето място“, бе острият коментар на Марко.

Кристиан Хорнер изрази съжаление за това, че двубоят между Верстапен и Льоклер нямаше шанс да се развие заради катастрофата на Шарл

„Най-важното след това състезание е, че Шарл е добре. Беше страхотна надпревара помежду им в първия стинт, а инцидентът изглеждаше наистина зле. При тези температури в началото на състезанието смятахме, че определено ще сме на две спирания в бокса. При начина, по който Макс успяваше да следва Льоклер обаче, температурите на гумите всъщност изглеждаха доста контролируеми. Нямаше толкова блистери, колкото при Ферари. Чувствахме се доста силни и затова заложихме на агресивен вариант с един пит. Рано решихме да опитаме пресичаща стратегия. Жалко, че не разбрахме как щяха да се получат нещата. Щеше да е страхотно да се види как щяха да се подредят ако Шарл бе влязъл в бокса.“

„В крайна сметка Макс взе чиста победа и максимум точки, което бе добре свършена работа. Бяхме разочаровани, че Чеко не бе на подиума, той нямаше късмет с виртуалния сейфти кар“, сподели шефът на Ред Бул в F1.