Начало Top Moto News WSBK: Баутиста записа хеттрик и на пистата Каталуния

WSBK: Баутиста записа хеттрик и на пистата Каталуния

176
0
Алваро Баутиста, Дукати
Алваро Баутиста, снимка Дукати

Алваро Баутиста спечели и второто състезание на пистата Каталуния. Пилотът на Дукати отново потегли от полпозишън и записа още един успех на трасето край Барселона. Така той записа трети хеттрик от началото на сезон 2023 след тези във Филип Айлънд и Асен. Второ и трети завършиха Топрак Разгатлиоглу (Ямаха) и Михаел Рубен Риналди с Дукати.

Каталуния прие четвъртия кръг от сезон 2023 в WSBK. За разлика от предишните три кампании, събитието на трасето край Барселона бе изместено с четири месеца по-напред.

Условията преди старта на втория старт на пистата Каталуния бяха малко по-добри в сравнение с квалификационното състезание. Температурата на въздуха бе 23 градуса, а тази на асфалта- 34. Вероятността за дъжд бе по-малка, както и влажността.

Баутиста направи най-добрия старт и поведе. Зад него се намираха Разгатлиоглу, Риналди, Локатели, Лоус, Агертер, Лекуона, Виерж и Рей. Британецът потегли десети след като не завърши суперол надпреварата в Каталуния

Разгатлиоглу атакува и изпревари Баутиста в средата на първата обиколка. Испанецът обаче си върна водачеството след преминаването на дългата старт-финална права. Зад него минаха Риналди и Лоус, които също развиха добра скорост на правата и влязоха във въздушната струя на Разгатлиоглу. Междувременно в дъното на колоната имаше инцидент, в който участваха Том Сайкс (Пучети Кавазаки) и Хафиз Сиахрин (MIE Хонда). Малайзиецът бе откаран за преглед в медицинския център.

Баутиста и Риналди се откъснаха напред след изминаването на 1/4 от втората основна надпревара на пистата Каталуния. Зад тях Разгатлиоглу изпревари Лоус на първи завой и зае третото място. Зад тях Рей водеше борба с пилотите на Хонда и Локатели.

Баутиста и Риналди продължаваха да водят с комфортен аванс след преполовяването на състезателната дистанция в Каталуния. Зад тях Разгатлиоглу се движеше на самотно трето място. По-назад имаше оспорвана битка за позициите в дъното на топ 10, в която участваха Герлоф, Петручи, Агертер, Виерж и Лекуона.

6 обиколки преди финала Скот Рединг отпадна заради технически проблем. Пилотът на БМВ се прибра в бокса и приключи участието си в надпреварата. Няколко тура по-рано Исаак Винялес (Педерчини Кавазаки) също се оттегли заради технически проблем. Същевременно Баутиста водеше убедително пред Риналди и Разгатлиоглу. Рей зае петото място.

До края на състезание №2 не настъпиха промени на върха. По този начин Баутиста записа хеттрик и общо шести пореден успех на трасето в Каталуния. Втори завърши Топрак Разгатлиоглу. Световният шампион за 2021 г. изпревари Риналди в последния завой преди развяването на карирания флаг.

Четвърти и пети финишираха състезателите на Кавазаки Алекс Лоус и Джонатан Рей. Шести остана Шави Виерж (Хонда), следван от Андреа Локатели (Ямаха), Доминик Агертер (GRT Ямаха), Икер Лекуона (Хонда) и Гарет Герлоф (Bonovo БМВ). Топ 15 допълниха Аксел Басани (Motocorsa Racing Дукати), Данило Петручи (Барни Дукати), Реми Гарднър (GRT Ямаха), Филип Йотл (GoEleven Дукати) и Брадли Рей (Ямаха Motoxracing WorldSBK Team).