Таг: Себастиан Фетел
Пилотите на Ред Бул: Няма промяна в скоростта на колите ни
Все още има какво да се подобри по колата. Направихме добри излизания с твърдите гуми и научихме доста от тях, но изглежда темпото на доста коли е близко, коментира Фетел
Фетел: Не съм наричал Хамилтън глупав
Не се оплаквам. Казвам, че беше ненужно да се разсейват пилотите в челото, независимо кои са, обясни германецът
В Германия притеснени заради спад на интереса към Формула 1
Притеснение заради спад на интереса към Формула 1 в Германия бе изразено от доста страни дни след надпреварата в страната на пистата Хокенхайм. Трасето може да побере 120 000 зрители, а в неделя там имаше едва 59 000 души, тоест капацитетът остана нереализиран наполовина
Хелмут Марко обвини ФИА, че прилага двоен стандарт при наказанията
Цялата ситуация бе предизвикана от Бътън, който не остави никакво място на Себастиан и го избута. Себастиан трябваше да се премести, за да избегне удар. Има двоен стандарт и това е неприятно, заяви Марко
Хорнер: Фетел и Уебър трябва да започнат да побеждават регулярно Алонсо
Хорнер защити хората си, като за пореден обясни (както често правеше през миналия сезон), че когато имаш бърза кола, често се повдигат различни въпроси
Само Алонсо е с подобряващо се представяне спрямо предишните два сезона
В Скудерията са сравнили представянето на техния екип с това на Ред Бул и Макларън, както и на пилотите на трите тима
Чарли Уайтинг смята, че наказанието на Фетел е твърде строго
Световният шампион бе санкциониран от стюардите на надпреварата с 20 секунди добавено време за нерегламентирано предимство, което го прати от втора на пета позиция
Ред Бул не са убедени, че ще са най-бързи в Германия
Шефът на Ред Бул Кристиан Хорнер не е убеден, че екипът му ще е най-бърз този уикенд в Германия въпреки победата на Марк Уебър във Великобритания и темпото във Валенсия, където Себастиан Фетел водеше преди техническа повреда да го спре
Фетел: Досега не съм печелил в Германия, но искам да взема победа
И за Себастиан Фетел идващата надпревара в Германия е домашен старт, който е важен за него и има особено значение в календара на Формула 1
Забраниха ползването на DRS при жълти знамена
Уточнението е направено, след като имаше разследване относно отвореното задно крило на Михаел Шумахер (Мерцедес) във Валенсия
Уебър: Имаше разговори с Ферари, но реших да остана в Ред Бул
Марк Уебър удължи договора си с Ред Бул за още една година и ще кара в екипа и през 2013 г. Австралиецът обяснява защо е взел това решение в интервю, разпространено от пресофиса на екипа
Фетел: Загубих прекалено много в началото
Германецът благодари на отбора си за стратегията, позволила му да се справи със съперниците след не толкова добрия си старт


















