Начало Moto News Мотокрос ИЕШ: Българските пилоти громят в Турция

Мотокрос ИЕШ: Българските пилоти громят в Турция

233
0

Българските състезатели по мотокрос отново се представиха отлично в втория кръг от Източноевропейския шампионат. На състезанието на трасето в Хайраболу в Турция участваха над 90 състезатели от 6 страни.

Вторите маншове във всички класи бяха отменени заради проливен дъжд и силен ураганен вятър. Затова бяха зачетени само първите. В два от класовете подиума изцяло бе от български пилоти, а наши момчета стъпиха на стълбичката и в останалите класове. Тоталното надмощие на нашите бе в клас МХ85, където победата спечели Хакан Халми, асистиран от Момчил Иванов и Алекс Димитров, тримата с КТМ. Трима наши пилоти бяха на подиума и в клас МХ – победител стана Теодор Гигов, следван от Веселин Малинов и Юлиян Райчев.

В най-малкия клас МХ65 трети стана Кристиан Иванов с КТМ. Двама наши пилоти стъпиха на подиума и в клас МХ2. Там втори стана Кристиан Ангелов, а след него финишира Любомир Васев с Yamaha. Тодор Тотев  с Honda зае трето място в клас МХ1.