Club S1 Форуми: Коментаторите - Club S1 Форуми

Преход към съдържанието

Стр. 1 от 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Коментаторите Rate Topic: -----

#1 Потребителят е офлайн   gaidjin Икона

• Дебютант
  • Рипване
  • Група: Потребители
  • Регистриран: 09-Jul 17
  • Отбор:Без отбор

Posted 09 July 2017 - 18:33

Здравейте!
Обръщам се към вас с ясното съзнание, че искам да споделя с вас нещо, което според мен не е трябва дя е така.

Тъй като аз разбирам само френски и италиански езици , имам възможноста в Интернет да гледам френски и италиански телевизии и мога да правя сравнение в нивото на коментаторската компетентнст и изразна форма.

Става въпрос за това, как коментаторите коментират "състезание на автомобили от Формула 1" преди, по време на и след състезанието. За мене е налице една пристрастност на почти всички коментатори към Хамилтон и екипа на Мерцедес. Често си задавам въпроса / включително и днес в предаването от Австрия - Аз "Диема спорт" ли гледам или "ЛЬЮИС а, според мен трябва да е ЛУИС!/ ТВ"?

В тази връзка имам няколко въпорсда към Вас.

1. Трябва ли през цялото предаване да се анализира какво е направил или какво прави или какво трябва да направи ЛЬЮС за да напредне в по-предна позоция на състезанието?
Според мен коментатора със своята компетентност / а тя за мен е факт за почти всички коментатори!/ трябва да отразяват и анализират действията на пилотите от всичките отбори.

2. Трябва ли пилотите да се споменават с малко имена или с фамилни имена ?
Нека да се възприеме някакво правило за коментаторите , а именно-или едното или другото, но то да е валидно при споменаването на всички пилоти. Смесената форма показва само едно неуважение към другите пилоти, които се споменават или с фамилно име или в комбинация с двете имена.

3. Може ли коментаторите да ни разяснят това , което е в основата на булида - двигател ли е или е мотор?
Коментаторите използват и двете . Защо?

4. Има един коментатор, който освен пристрастието си към ЛЬЮИС обича да ползва доста понятия , които за нормалния зрител будят странни мисли при разбирането им . Такива са примерно: "Ейпекс", "Терминален въпрос или проблем" и още няколко. Очевидно Момчил Манчев, доста упорито се бори всеки път пред микрофона да покаже и докаже своите познания в автомобилния спорт и нивото на разбиране на чужд език освен родния си.
Кому е нужно това? Той може да го прави така, както го правят другите коментатори.

5. Предлагам във формата на класация, която да се рекламира в началото и в края на предаването, зрителите да извършат оценка на коментаторската дейност по време на предаването. Нека в тази анкета да има въпроси включващи и нивото но разбираемост на това, което се коментира. Очевидно техническите познания в тази област на коментаторите за за доста задълбочени и точно тук е важния момент - той /коментаторът/ така да изложи своите мисли, че да бъдат разбрани от по-голяма част от зрителската им аудитория.

Благодаря за вниманието Виhttp://clubs1.bg/forums/public/style_emoticons/default/rolleyes.gif!

This post has been edited by gaidjin: 09 July 2017 - 18:37

1

#2 Потребителят е офлайн   Silver BENZ Икона

• AMG
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • Преглед на блога
  • Преглед на галерията
  • Регистриран: 20-Nov 07
  • Отбор:Mercedes-Benz GP

Posted 09 July 2017 - 22:01

Свободно ве, мен, забавлявай се.http://clubs1.bg/forums/public/style_emoticons/default/tooth.gif
Нали това е целта на всичко, не се хаби толкова.
От вълнение чак две теми си създал, easy man.

This post has been edited by Silver BENZ: 09 July 2017 - 22:02

0

#3 Потребителят е офлайн   Alonso Mclaren Икона

• Първи пилот
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • Регистриран: 28-Mar 10
  • Отбор:Без отбор

Posted 09 July 2017 - 22:26

Ами то като в последните 4 години в почти 80% от случаите и състезанията Хамилтън се бори за победата , нормално е все за него да говорят.. И аз се дразня, защото не съм фен на Хама ,но пък ако друг беше на неговото място , щяха за него да говорят и така http://clubs1.bg/forums/public/style_emoticons/default/biggrin2.gif
0

#4 Потребителят е офлайн   IRVINE Икона

• Млад талант
  • РипванеРипванеРипване
  • Регистриран: 24-Feb 04
  • Отбор:Scuderia Ferrari

Posted 11 July 2017 - 01:59

Аз примерно съм голям фен на Ферари и то още от времето на Алези и Бергер. Но не мога да си кривя душата, че Хамилтън е по-добрия пилот от Фетел. А и с тази лапешка постъпка на Фетел в Баку, ептен ми падна в очите. Не му отиват такива изпълнения на 4 кратен световен шампион, колкото и да е добър. Знам, че Шумахер му е идол, ама...
3

#5 Потребителят е офлайн   jamc Икона

• Първи пилот
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • Регистриран: 10-May 13
  • Отбор:McLaren

Posted 12 July 2017 - 11:03

gaidjin написа на 09 July 2017 - 18:33:

4. Има един коментатор, който освен пристрастието си към ЛЬЮИС обича да ползва доста понятия , които за нормалния зрител будят странни мисли при разбирането им . Такива са примерно: "Ейпекс", "Терминален въпрос или проблем" и още няколко. Очевидно Момчил Манчев, доста упорито се бори всеки път пред микрофона да покаже и докаже своите познания в автомобилния спорт и нивото на разбиране на чужд език освен родния си.
Кому е нужно това? Той може да го прави така, както го правят другите коментатори.

Манчев си е див ферарист и фен на "детето чудо" и на "момчетата" на ферари като цяло. Явно понеже битката с мерцедес е по-спорна, ферари водят при пилотите и тази година набляга повече на опонентите, които са в догонваща позиция. Все пак борят се за първо място, нормално за тях да говори.

IRVINE написа на 11 July 2017 - 01:59:

Знам, че Шумахер му е идол, ама...

То и Сена е идол на чернокожото, ама нито то ще е Сена, нито този Шумахер. Виж болидите добре ги оглежда след състезание, ама толкова.
0

#6 Потребителят е офлайн   Irataiss Икона

• Шампион
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • Преглед на галерията
  • Регистриран: 07-Nov 07
  • Отбор:Scuderia Ferrari

Posted 16 July 2017 - 20:45

Нивото на коментарите е такова, че вече изобщо не гледам Ф1 по бг канали. Нямам търпение да ги слушам с изключение на Иван Тенчев.
0

Препоръчваме ви:

Share this topic:

Стр. 1 от 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users