Club S1 Форуми: МВР: Младежите да не шофират нощем - Club S1 Форуми

Преход към съдържанието

• 4 Стр. +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

МВР: Младежите да не шофират нощем Предложения за промени в ЗДП Rate Topic: -----

#1 Потребителят е офлайн   CLM-Ivo Икона

• Млад талант
  • РипванеРипванеРипване
  • Група: Потребители
  • Регистриран: 07-Jan 08
  • Град:Jambol/ Sliven
  • Интереси:F1, WRC, BG Rally, Karting, Cyber Rally, Poker
  • Отбор:Honda

Posted 18 July 2008 - 07:36

Младежите да нямат право да управляват автомобил от 23 часа до 5 часа предлага Държавно-обществената консултативна комисия по проблемите на безопасността на движението по пътищата след заседание в МВР, съобщиха от вътрешното министерство.

От комисията предлагат на младите водачи да се забрани да превозват повече от двама пътници до 19 г., както и те задължително да шофират с придружител през първите шест месеца след придобиването на свидетелство.

Поставяне на задължителен знак "Млад водач" на предното и задното стъкло на автомобила и получаване от водачите от тази категория на 2/3 от максималния брой контролни точки, са сред предложенията на експертите.

Засилват се санкциите по отношение на неправоспособните водачи: освен предвидената глоба от 500 лв. за нарушението, ще бъде налагана и санкция спиране от движение на шофирания от нарушителя автомобил за три месеца.

Допълнително, който управлява спряно от движение МПС поради шофиране от неправоспособен, ще трябва да плати глоба от 1000 лв, а автомобилът ще бъде спрян от движение за още три месеца.

В тази връзка вътрешният министър Михаил Миков, който е и председател на комисията, е предложил спрямо неправоспособните водачи, които редовно управляват автомобил, да бъде прилагано наказание по механизма, действащ при налагането на санкции за футболно хулиганство.

Също по идея на Миков предстои уточняване на възможностите да се опрости процедурата за налагане на санкции, когато нарушението е документирано чрез видеоматериали.

Обсъдени са и нови възможности по отношение на нарушителите, които застрашават живота на останалите участници в движението. Те са застрашени от отнемане на свидетелството при неправилно изпреварване, при преминаване на ж.п. прелез при пусната бариера, при преминаване "на червено", при изпреварване на МПС на пешеходна пътека.

По време на заседанието е обсъден и докладът за пътнотранспортните произшествия, регистрирани по пътищата на страната през 2007г.

През 2007 г. в страната са регистрирани 92 232 пътнотранспортни произшествия, от които 8010 тежки. Загинали са 1006 и са ранени 9827 граждани.

В сравнение с 2006 г. е регистрирано известно намаление по всички показатели. Тежките пътно транспортни произшествия са с 2,56% по малко, убитите - с 3,54% и ранените - с 3,78%.

От началото на 2008 г. обстановката по пътищата се запазва напрегната и към момента загиналите са 500, тежките ПТП - 3925, ранени са 4867 души.

Източник: http://www.dnes.bg/a...le.php?id=54189
0

#2 Потребителят е офлайн   RENAULT-FEN Икона

• Renault and all the other ones...
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • Регистриран: 02-Jun 06
  • Отбор:Renault

Posted 18 July 2008 - 08:06

Добре са го измислили-дано да стане факт.Писна ми да гледам черни хроники,в които жертвите са под 20 г.
0

#3 Потребителят е офлайн   A S T R A Икона

• Тест пилот
  • РипванеРипване
  • Регистриран: 16-Jun 08
  • Отбор:Scuderia Ferrari

Posted 18 July 2008 - 08:12

Преглед на мнениетоRENAULT-FEN написа на 18.07.2008 - 09:06:

Добре са го измислили-дано да стане факт.Писна ми да гледам черни хроники,в които жертвите са под 20 г.

Според мен е глупост..Мислиш ли,че тъй наречените "газарчета",ще го спазват а? И за какво трябва да преебават останалите като им се налага забрана за нощно каране? Баси,заради това ,че някви си педерасчета нямат мозък и се пречукват като кучета,трябва да наложиме забрана на всички..Говора така,защото мене ме касае,докато повечето от вас сигурно не.Ако ви касаеше щяхте да мислите по-друг начин.

This post has been edited by A S T R A: 18 July 2008 - 08:13

0

#4 Потребителят е офлайн   BMW_POWER Икона

• Шампион
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • Преглед на галерията
  • Група: Маршали
  • Регистриран: 30-Apr 03
  • Отбор:BMW Sauber

Posted 18 July 2008 - 15:01

Абсолютно съм съгласен и това се прави по други държави. Отделно има и ограничения в кубатурата на колите, които могат да карат младежи под 21 години.

Предпочитам недоволни младежи пред усмихнати трупове.
0

#5 Потребителят е офлайн   mika_forever Икона

• Вицешампион
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • Преглед на галерията
  • Регистриран: 14-Nov 06
  • Интереси:McLaren ,FC Bayern Munchen........
  • Отбор:McLaren

Posted 18 July 2008 - 16:07

абсолютно съм съгласен,дано това стане по-скоро.Вчера ми взели книжка и вижте ме кой съм <_</>
0

#6 Потребителят е офлайн   Dragonfly Икона

• Почетен пъдар
  • Преглед на галерията
  • Регистриран: 22-Aug 04
  • Град:EU
  • Отбор:Без отбор

Posted 18 July 2008 - 16:50

Преглед на мнениетоBMW_POWER написа на 18.07.2008 - 16:01:

Абсолютно съм съгласен и това се прави по други държави. Отделно има и ограничения в кубатурата на колите, които могат да карат младежи под 21 години.

Предпочитам недоволни младежи пред усмихнати трупове.

Подкрепям. Както и шофирането първите 6 месеца в присъствието на водач с определен стаж.
Даже бих допълнил да се въведе допълнителна подкатегория за управление на джипове, подобно на тази за ремаркета за леки автомобили.
0

#7 Потребителят е офлайн   Simple Икона

• Рогач - досадник
  • Регистриран: 01-Jan 07

Posted 19 July 2008 - 09:07

Имам един познат, който от няколко месеца работи във фирма за пътна помощ към застраховател, вдигат го по всяко време на денонощието да откарват размазани коли. Разказва, че доста често, когато пристигнат, труповете са все още в колата и после ги сънува, затова смята да напуска тази работа. Това, което го мъчи най-много, е че повечето от убитите са млади хора - под 25 години.
Аз самият си признавам, че като по-млад съм правил доста простотии зад волана, оттогава са ми и всичките случаи на намачкани ламарини (чукам на дърво да не става повече).
Съгласен съм, че има младежи, които са си родени шофьори и независимо от стажа си имат реална и разумна преценка за ситуацията на пътя, но няма начин да ги отсееш от масата момчета и момичета, които си мислят че всичко това е малко по-реалистичен Need For Speed.
'За' предложението съм, въпреки че и мен може да ме засегне - не съм особен фен да се возя при сина ми и да се мъкна с него по неговите си работи.

This post has been edited by Simple: 19 July 2008 - 09:08

0

#8 Потребителят е офлайн   kamiona Икона

• Марко Симончели 1987 - 2011
  • Регистриран: 27-Aug 03
  • Отбор:Williams

Posted 19 July 2008 - 09:20

Всичко опира до култура на шофиране ,която те първа ще трябва да се изгражда.
0

#9 Потребителят е офлайн   The Red Baron Икона

• 7 times World Champion
  • Регистриран: 12-Sep 06
  • Град:Varna, Sofia

Posted 19 July 2008 - 09:24

Преглед на мнениетоCLM-Ivo написа на 18.07.2008 - 08:36:

Младежите да нямат право да управляват автомобил от 23 часа до 5 часа предлага Държавно-обществената консултативна комисия по проблемите на безопасността на движението по пътищата след заседание в МВР, съобщиха от вътрешното министерство.

От комисията предлагат на младите водачи да се забрани да превозват повече от двама пътници до 19 г., както и те задължително да шофират с придружител през първите шест месеца след придобиването на свидетелство.

Поставяне на задължителен знак "Млад водач" на предното и задното стъкло на автомобила и получаване от водачите от тази категория на 2/3 от максималния брой контролни точки, са сред предложенията на експертите.

И какво ще рече младежи? До 19 години ли или по-големи?
0

#10 Потребителят е офлайн   mika_forever Икона

• Вицешампион
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • Преглед на галерията
  • Регистриран: 14-Nov 06
  • Интереси:McLaren ,FC Bayern Munchen........
  • Отбор:McLaren

Posted 19 July 2008 - 09:35

Преглед на мнениетоThe Red Baron написа на 19.07.2008 - 10:24:

И какво ще рече младежи? До 19 години ли или по-големи?

да се надяваме до 24 ;)/> иначе според мен присъствието на родител или по-възрастно лице би оправило донякъде нещата,защото едва ли в негово присъствие ще карат неразумно или още повече пияни.Трябва да се затегнат нещата,защото всеки ден пътувайки за работата си виждам некролози по дърветата и то все на тинейджъри.Верно е че на всеки може да се случи белята,ама защо все на тях,явно с нещо я предизвикват
0

Препоръчваме ви:

Share this topic:

• 4 Стр. +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users